V pravé části mozku máme uloženou tvořivost (kreslení...), intuici, emoce (radost, pláč, vztek, ...), sny, fantazie, iluze. Pravá část nezná čas a omezení, proto je klidná a pohodová.
  Pokud člověk používá pravou stranu mozku, tak je stále někde mimo, nebo prožívá hodně emoce, a tak ve vzteku může ublížit, někoho zranit nebo zabít. Bývají to lidé, kterým ostatní nerozumí.
 
  V levé části mozku je uložená realita, logika, vše, na co si můžeme sáhnout a ověřit si, spočítat nebo přeměřit (finance, ...). Je zde čas, který nás omezuje, stresuje, stále někam chvátáme, chceme stihnout vše, co máme v plánu. Je zde strach, který nám brání jít dál.
  Pokud používáme více levou stranu mozku, špatně člověk spí, neumí odpočívat nebo nevěří, že je něco jiného mimo náš svět.

  Pomocí kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou se naučíme propojit obě části mozku, které mezi sebou začnou pracovat (intuice i logika). To znamená, pokud se člověk rozzlobí tak, že by někomu ublížil, velice brzo si uvědomí, že to není v pořádku a raději svůj vztek půjde vybít někam jinam tak, aby nikoho neohrozil (kreslit obrázek, běhat, tancovat, ...).

Více o hemisférách se dozvíte, když navštívíte odkaz články.